FAQ

Często zadawane pytania

To zjawisko związane z wycinaniem w podłożu specjalnych rowków o określonej wielkości i głębokości, które będą przeznaczone do montażu rur do ogrzewania. Wycinanie rowków w podłodze odbywa się za pomocą frezarki.

Samo wycinanie rowków o głębokości około 2 cm to prosta i szybka praca. Z tego powodu frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest jednym z najmniej inwazyjnych sposobów na zamontowanie wydajnego ogrzewania w domu.

Po zakończonych pracach nie musisz zajmować się dokładaniem nowego styropianu, a samo wykonywanie kanałów na rury nie wpływa na zmianę poziomu podłogi.

Nowo zainstalowane ogrzewanie podłogowe może współpracować z prawie każdym systemem grzewczym. Chętnie doradzimy indywidualnie w osobistej rozmowie.

Ogrzewanie frezowane może być wykonane w każdym pomieszczeniu gdzie znajduje się wylewka.

Jest to możliwe bez żadnych problemów. Jeżeli ogrzewanie podłogowe ma być położone w całym mieszkaniu temperaturę reguluje się za pomocą poszczególnych termostatów pokojowych. 

Ogrzewanie podłogowe jest szczególnie trwałe i zwykle wystarcza na kilkadziesiąt lat. Żywotność zawsze zależy od jakości materiału.

Ze względu na niską temperaturę zasilania zużycie energii znacznie spadło. Ogrzewasz wydajniej, a mniejsze zużycie energii jest zatem bardziej przyjazne dla środowiska niż w przypadku konwencjonalnego ogrzewania.

Trzeba nabyć odpowiednia wykładzinę która nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Zazwyczaj są one dziurkowane.

Zastosowane termostaty pokojowe które należy zamontować przy nowym ogrzewaniu podłogowym, powinny obsługiwać SMART HOME.

Podłączenie nowo zainstalowanego ogrzewania powinna najlepiej być wykonana przez specjalistyczna firmę.

Wadliwy obszar jest profesjonalnie naprawiany i po naprawie spełnia wszystkie standardowe specyfikacje.

Jest to możliwe bez żadnych problemów z dodatkowo zainstalowana grupą pompowo-mieszającą.

W celu oddzielnej regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach należy zainstalować termostat pokojowy dla każdego pomieszczenie lub obiegu grzewczego.

Konwencjonalny grzejnik ma temperaturę zasilania 65 do 70 stopni. Oznacza to, że temperatura zasilania jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku ogrzewania podłogowego. Zużycie energii jest zatem zmniejszone o połowę.

 
  • brak robienia ponownie wylewki,
  • nie trzeba podnosić  poziomu podłóg,
  • brak skuwania wylewki, która mogłoby uszkodzić instalacje,
  • eliminujemy długie oczekiwanie na wyschnięcie posadzki.

Wybierając frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, decydujesz się na najlepsze rozwiązanie, które szybko dostarczy Ci oczekiwane efekty.

 

Podczas frezowania frezarką nie jest możliwe uszkodzenie jastrychu ponieważ jastrych jest cięty a nie kuty.  

Skontaktuj się z nami!

Poznaj wszystkie zalety ogrzewania podłogowego i wykończ swoje posadzki tak, jak planowałeś – płytkami ceramicznymi, deskami czy laminatem.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!